מהי אסטרטגיה שיווקית?

אסטרטגיה שיווקית הינה תכנית מקיפה המציגה את החזון ומטרות העל של ההחברה.

בניית אסטרטגיה שיווקית משלבת את מנהלי החברה ומחלקת השיווק / מנהל השיווק (במידה וקיימים בעסק / ארגון) שיהוו בעתיד כזרוע המפקחת על יישום התכנית בהתאם לקו המנחה שהוגדר באסטרטגיה. התכנית מבוססת על חמישה שלבים המהווים אבני דרך לגיבוש תכנית השיווק: אפיון המוצר/שירות, קהלי המטרה, בידול, מתחרים ומחיר.

מה ההבדל בין תכנית אסטרטגית לתכנית שיווקית?

קיים הבדל מהותי בין שתי התכניות המסתכם ב-2 מילים (מה ואיך).
תכנית אסטרטגיה היא – מה!
מה החזון של החברה, מהם ערכי החברה ומהן מטרות העל של החברה.
תכנית שיווקית היא – איך! (טקטיקה) איך אני יכול ליישם את החזון ולהציב מטרות ביצוע ליישום מטרות העל.

תכנית אסטרטגית תוצג בפני החברה כמצגת / מסמך הכוללים את כל שלבי המחקר והתכנון בצורה מפורטת וברורה ויכללו בה חזון וערכי החברה, מטרות העל, הרעיון שעומד מאחורי השירות / מוצר וכדומה. תכנית שיווקית תתבסס על כל הנתונים, המחקרים והניתוחים מהתכנית האסטרטגית. ותהווה מפת דרכים כיצד נוכל ליישם את תכנית העל ברמת הגדרת המסרים, גיבוש תקציב, בחירת ערוצי שיווק וכלים טכנולוגים, קביעת קהלי המטרה והצבת יעדים ומטרות.

אסטרטגיה שיווקית הינה תכנית מקיפה המציגה את החזון ומטרות העל של ההחברה.

בניית אסטרטגיה שיווקית משלבת את מנהלי החברה ומחלקת השיווק / מנהל השיווק (במידה וקיימים בעסק / ארגון) שיהוו בעתיד כזרוע המפקחת על יישום התכנית בהתאם לקו המנחה שהוגדר באסטרטגיה.

התכנית מבוססת על חמישה שלבים המהווים אבני דרך לגיבוש תכנית השיווק:אפיון המוצר/שירות, קהלי המטרה, בידול, מתחרים ומחיר.

מה ההבדל בין תכנית אסטרטגית לתכנית שיווקית?

קיים הבדל מהותי בין שתי התכניות תכנית אסטרטגיה היא – מה! מהו החזון של החברה ומהן מטרות העל של החברה תכנית שיווקית היא – איך! (טקטיקה) איך אני רוצה ליישם את החזון ולבנות מטרות ביצוע ליישום מטרות העל תכנית אסטרטגית תוצג בפני החברה כמצגת / מסמך הכוללים את כל שלבי המחקר והתכנון בצורה מפורטת וברורה