בניית אתרים > כתיבה, עריכה וניהול תוכן באינטרנט

לאחר שהגדרנו את מבנה האתר – הגענו לשלב כתיבת התכנים.
אתר האינטרנט משמש כל חברה או מותג ככרטיס ביקור וכאחת מנקודת המפגש הראשונות עם קהלי המטרה.
במהלך כתיבת תוכן באינטרנט באתר רצוי לשים לב לארבעה דגשים עיקריים:

 

כתיבת תוכן באינטרנט
כתיבת תוכן לאתר אינטרנט הינה אחת הפעולות החשובות ביותר בבניית אתר, ונחשבת לאחד הגורמים המשפיעים ביותר על הצלחתו וקידמו במנועי החיפוש המובילים.
כתיבת התכנים באתר צריכה להיות מנוסחת באופן מדויק, תמציתי ומעניין כאחד.
תוכן ועיצוב הינם הגורמים המשפיעים ביותר על הגולש בעת חיפוש מידע או מוצר. מטרתנו היא למשוך את הגולש (צרכן פוטנציאלי) לאתר, לגרום לו לשהות כמה שיותר זמן באתר – ובסופו של דבר להניע אותו ליצור קשר או לבצע הזמנה או רכישה (באתר).

 

שלושים שניות זוז – קיים פרק זמן מאוד קצר וקריטי מרגע כניסתו של הגולש לאתר.
עמוד הראשי של האתר צריך לכלול מידע קצר ומתומצת אודות החברה, תחום פעילותה ויתרונות.
במידה ולרשות החברה קיימים מספר שירותים או התמחויות רצוי להציגם בראשי פרקים כולל הפניה למידע נוסף ומקיף בעמודים הפנימיים.

 

עריכת תוכן
נדרש לערוך את תוכן האתר באופן בו יוכל הגולש לקרוא את המידע ביתר קלות, מומלץ לחלק את המאמר לתתי נושאים כאשר כל נושא מאופיין בתת כותרת ובפסקה קצרה – כך יוכל הגולש לסרוק את העמוד ולדלות את המידע ביתר קלות.

 

מילות מפתח
מומלץ להדגיש מילות מפתח בפסקה - דבר שעוזר לסריקת עינו של הגולש ולסריקתם של מנועי חיפוש.


עדכון תכנים
מדיום האינטרנט כוללת מידע אין סופי. לכן, עלינו לפעול  ולספק מידע רלוונטי באתר על מנת לשמש מקור מידע אמין ומקצועי בכל הקשור לתחום הפעילות של החברה / מותג.
יש לשים דגש על עדכון תכני האתר באופן שוטף על מנת להציג באתר רק מידע עדכני . מידע לא עדכני יכול לגרום יותר נזק מאשר תועלת – אתרים שבהם קיימים אזורי תוכן כגון חדשות, מבצעים מחקרים ומאמרים חייבים להתעדכן באופן שוטף – אחרת זה לא נראה מקצועי.


כמו כן, עדכון והוספת תכנים באתר תגדיל באופן משמעותי את כמות המבקרים באתר.
הוספת תכנים חדשים העוסקים בנושאים חדשים הקשורים בקשר ישיר ועקיף לתחום פעילות החברה תרחיב באופן טבעי את קהלי המטרה הפוטנציאלים.
גם מנועי חיפוש אוהבים תוכן, ובעיקר תוכן חדש. הוספת עמודים באופן תקין ומקצועי מאפשרים למנועי החיפוש לסרוק ביתר קלות את העמודים ולהציגם בהקשרים הנכונים בתוצאות החיפוש.